Kupowanie AGD | z-kowalczyk-89 | e-blogi.pl
_blog z-kowalczyk-89
Kupowanie AGD 2014-12-10

Co dzisiaj wam ciekawego powiem o zakupach? Mianowicie o kupowaniu elektroniki i sprzętu AGD. Wiem, że wolicie korzystać w tym przypadku ze stacjonarnych sklepów, ale istnieje sposób, aby kupić taniej i nie rezygnować z możliwości podotykania lodówki, pralki czy zmywarki. Jak to zrobić? Rzućcie okiem niżej.

Załóżmy, że zepsuła wam się kuchenka mikrofalowa. Zepsuła się doszczętnie. Nie można jej naprawić. Co byście w takiej sprawie zrobili? Penie poszlibyście do sklepu - góra jednego czy dwóch - pomacalibyście kuchenkę i ulegając namowie miłego, młodego mężczyzny od razu udalibyście się do kasy. Jeszcze pewnie zdecydowalibyście się na rozszerzoną gwarancję.

A jak to robię ja:
Wpisuję w wyszukiwarce hasło mikrofalówka. Patrzę, co mi się wyświetliło. Zaglądam na kilka stron ze sprzętem AGD i już od razu porównuję ceny tych samych produktów. Ale na tym etapie tylko oglądam kolejne mikrofalówki. Niczego nie kupuję.
Idę do sklepu, który ma największy wybór interesujących mnie mikrofalówek i oglądam te kuchenki. Podchodzi do mnie pan, opieram się jego mocy, zadaję pytania i wracam do domu. Byłem asertywny!
Wchodzę w przeglądarkę. Teraz wiem, co dokładnie chcę kupić. Wpisuję nazwę konkretnej kuchenki mikrofalowej i znowu porównuję ceny. Kupuję mikrofalówkę w tym sklepie, który zaoferuje mi najniższą cenę i darmową dostawę do domu bądź odbiór ze sklepu. Może zdarzyć się tak, że kupię w internetowym sklepie, który prowadzi firma, w której oglądałem kuchenki. Ale i tak kupię taniej niż w sklepie stacjonarnym. Dlaczego? Bo zwykle na stronach internetowych są niższe ceny niż w stacjonarkach. 


 Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]