z-kowalczyk-89 | e-blogi.pl
_blog z-kowalczyk-89
O mnie 2014-09-17

Witam serdecznie moich obserwatorów i pozostałych internautów! Dziś opowiem wam coś o sobie, gdyż z roztrzepania jeszcze tego nie zrobiłem.
A więc wita was Zbigniew. Możecie myśleć o mnie jako o Zbychu albo o Zbyszku. Obecnie jestem doświadczony przedsiębiorcą - handlowcem. Prowadzę sklep stacjonarny i internetowy. Mam własną platformę sprzedażową, ale aktywnie działam też na serwisach aukcyjnych (np. allegro) czy ogłoszeniowych (np. olx.pl - dawna tablica.pl). Sprzedaję sprzęt RTV i AGD polskich, lokalnych i tym samym mniej znanych producentów. Sprzęt nie jest gorszej jakości, ale marka nie jest znana, więc niestety producent nie może narzucić zbyt wysokiej ceny. Niestety dla producenta, stety dla konsumenta.
Założyłem tego bloga, bo jestem uczciwym sprzedawcą. Sam często robię zakupy w sieci i denerwują mnie nieuczciwe praktyki stosowane przez sprzedawców. Nie chcę, aby moi klienci tak o mnie myśleli, więc piszę na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Powiecie, że moje działania to taki CSR (społecznie odpowiedzialny biznes), ale mi naprawdę zależy na zadowoleniu klienta. Swoje lata już mam, dorobiłem się, prowadzenie sklepu jest moją pasją, a nie sposobem na przeżycie.
Poza tym interesuję się najnowszymi technologiami, komputerami oraz możliwościami internetu. Kolekcjonuję także znaczki i stare monety.
Mam nadzieję, że czytanie mojego bloga będzie dla was przyjemnością.Prawa konsumenta - prawo do reklamacji 2014-09-14

Hej, witam was serdecznie. Dzisiaj kolejny post z cyklu zakupów. Dzisiaj przestrzegę was, byście zachowywali się jak odpowiedzialni i świadomi konsumenci. Do czego macie prawo? Zaraz się dowiecie.Przede wszystkim musicie pamiętać, że Polska wchodząc do Unii Europejskiej, korzysta na tym, jak i traci. Ale w odniesieniu do praw konsumenta, wszyscy konsumenci kupujący na terenie państw zrzeszonych w Unii, mają prawo do otrzymania dwuletniej gwarancji na zakupowane towary. Dlatego uprzejme słowa ekspedientki, że mamy dwa lata na zakupiony cichu nie jest ukłonem ze strony firmy, ale ich obowiązkiem. Nawet, jeśli zakupicie bubel od przysłowiowego Chińczyka, możecie zareklamować rzecz w przeciągu dwóch lat. Oczywiście każdy producent tworzy własny regulamin użytkowania rzeczy. Jeśli przedmiot będzie niewłaściwie użytkowany, według nich, to mogą nam omówić uznania reklamacji. Ale warto także pamiętać, że często kierownicy danych sklepów, szczególnie zachodnich seciówek, dostają z góry polecenie, aby na pierwszym etapie reklamacji, jej nie uznawać. Koncern w ten sposób liczy na to, że zniechęcony i nieobeznany klient, zrezygnuje z dalszego ubiegania się o rozpatrzenie jego reklamacji. Warto wtedy udać się do Rzecznika Praw Konsumenta, który podpowie nam, jak powinniśmy sformułować pismo do kolejnej "instancji" rozpatrującej naszą reklamację, by ta została w końcu uznana.


 E- zakupy 2014-09-08

Kupowanie przez Internet jest bardzo wygodne: zakupów dokonywać można o każdej porze dnia i nocy. Podczas robienia zakupów możemy usiąść w wygodnym fotelu i popijać kawę czy herbatę. Jednak e-zakupy wiążą się także z pewnymi niebezpieczeństwami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na reputację danego sklepu internetowego – oszustów przecież nie brakuje. Warto także zapoznać się z regulaminem, jaki musi znajdować się na stronie danego e-sklepu. Należy pamiętać, że bez względu, czy jest to zawarte w regulaminie, czy nie, mamy prawo do dokonania zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania. To prawo jest zagwarantowane przez Kodeks cywilny. Z kolei przy wyborze formy przesyłki zamówionego towaru należy mieć na uwadze, że tzw. listy ekonomiczne nie są przez pocztę rejestrowane. Wybierając tę formę przesyłki, w razie jej zaginięcia, poczta ani sprzedający nie ponoszą za to odpowiedzialności, a my zostajemy z niczym. Dlatego kupowanie w Internecie powinno być rozmyślne i rozważne. Nie dajmy się ponieść nadmiernemu entuzjazmowi!


E-zakupy


Powitalny 2014-09-06

Witajcie na moim blogu poświęconym zakupom! Ze mną nie będziecie się nudzić. Na blogu będą pojawiać się konkretne rady i porady dotyczące zakupów. Już niedługo pojawią się nowe wpisy dotyczące zakupów w sieci, jak i w tradycyjnych sklepach. Podpowiem, jak skorzystać z okazji, znaleźć specjalne promocje i skorzystać z okazyjnych rabatów. Na blogu dowiecie się, na co trzeba zwrócić uwagę, kupując w sieci. Zaglądajcie na bloga regularnie. Ciągle będzie pojawiać się coś nowego. Serdecznie zapraszam!


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]