z-kowalczyk-89 | e-blogi.pl
_blog z-kowalczyk-89
Prowadzenie e-sklepu - podstawowe zasady 2014-12-17

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam kilka zasad odnoszących się do tworzenia sklepów internetowych. Być może w przyszłości sami chcielibyście prowadzić taki sklep. O czym więc warto pamiętać podczas tworzenia swojej koncepcji biznesu.

Platforma sklepu
Jeśli nie macie odpowiednich umiejętności informatycznych, nie potraficie bardzo dobrze programować, to nie bierzcie się za tworzenie własnej platformy. Są także gotowe platformy, które można modyfikować, ale ich także nie polecam. Platforma będzie waszą wizytówką, więc postarajcie się, aby sklep był intuicyjny oraz nie zawierał żadnych "dziur", które byłby podatne na ataki ze strony hakerów. Klient w waszym sklepie ma się czuć bezpiecznie, szczególnie jeśli chodzi o płatności online.

Poszukajcie kilku dostawców
Nigdy nie uzależniajcie się od jednego dostawcy. Wybierajcie także dostawców i hurtownie internetowe, które będą miały duży wybór asortymentu i elastyczny czas dostarczania towaru. Jednym z przykładów tego typu sklepów jest sklep, a raczej internetowa hurtownia, którą możecie odwiedzić pod adresem http://www.hurtowniamegabrand.pl . Na stronie jest bardzo duży wybór ubrań zarówno męskich, jak i damskich. Zwróćcie uwagę, że ceny są dostępne bez konieczności zalogowania się (niektóre hurtownie mają ukryte ceny do momentu rejestracji), a to ułatwia porównanie ofert. Ceny produktów są przystępne. Ważne jest także, aby zawsze zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie sprzedawcy, aby wiedzieć, w jakie zasady zaczęło się grać. Na tej stronie regulamin jest oczywiście przejrzysty.

Zadbajcie o reklamę
Będziecie nowi w sieci wśród tysiąca bardzo podobnych podmiotów. Zadbajcie więc o to, aby was zauważono. Reklamujcie się, a później pójdzie już opinia o was pocztą pantoflową. Powodzenia


Kupowanie AGD 2014-12-10

Co dzisiaj wam ciekawego powiem o zakupach? Mianowicie o kupowaniu elektroniki i sprzętu AGD. Wiem, że wolicie korzystać w tym przypadku ze stacjonarnych sklepów, ale istnieje sposób, aby kupić taniej i nie rezygnować z możliwości podotykania lodówki, pralki czy zmywarki. Jak to zrobić? Rzućcie okiem niżej.

Załóżmy, że zepsuła wam się kuchenka mikrofalowa. Zepsuła się doszczętnie. Nie można jej naprawić. Co byście w takiej sprawie zrobili? Penie poszlibyście do sklepu - góra jednego czy dwóch - pomacalibyście kuchenkę i ulegając namowie miłego, młodego mężczyzny od razu udalibyście się do kasy. Jeszcze pewnie zdecydowalibyście się na rozszerzoną gwarancję.

A jak to robię ja:
Wpisuję w wyszukiwarce hasło mikrofalówka. Patrzę, co mi się wyświetliło. Zaglądam na kilka stron ze sprzętem AGD i już od razu porównuję ceny tych samych produktów. Ale na tym etapie tylko oglądam kolejne mikrofalówki. Niczego nie kupuję.
Idę do sklepu, który ma największy wybór interesujących mnie mikrofalówek i oglądam te kuchenki. Podchodzi do mnie pan, opieram się jego mocy, zadaję pytania i wracam do domu. Byłem asertywny!
Wchodzę w przeglądarkę. Teraz wiem, co dokładnie chcę kupić. Wpisuję nazwę konkretnej kuchenki mikrofalowej i znowu porównuję ceny. Kupuję mikrofalówkę w tym sklepie, który zaoferuje mi najniższą cenę i darmową dostawę do domu bądź odbiór ze sklepu. Może zdarzyć się tak, że kupię w internetowym sklepie, który prowadzi firma, w której oglądałem kuchenki. Ale i tak kupię taniej niż w sklepie stacjonarnym. Dlaczego? Bo zwykle na stronach internetowych są niższe ceny niż w stacjonarkach. 


 Wyszukiwanie przedmiotów 2014-12-03

Witam was moi kochani po krótkiej przerwie. Dzisiaj opowiem wam o tym, jak poruszać się na platformie sklepu internetowego.
Intuicyjnie potraficie odnaleźć się w sklepie internetowym - jestem tego pewien. Ale zawsze może podpowiem wam coś nowego, powiem wam o nowych trikach, o których do tej pory nie mieliście pojęcia.
Na dole strony, w tak zwanej stopce zawsze znajduje się mapa strony - czyli wszystkie zakładki, jakie są na stronie. I w mapie strony te zakładki nie są tajemniczo poukrywane! Ja często właśnie za pośrednictwem tej stopki udaje mi się szybciej znaleźć to, czego akurat potrzebuję.
Po drugie korzystajcie z wyszukiwarek, jeśli są dostępne na stronie. Zamiast denerwować się i szukać, w jakiej kategorii znajduje się dana rzecz, od razu kilkoma kliknięciami możecie ją znaleźć.
Korzystajcie także z filtrów, dzięki którym zawężycie kryteria wyszukiwania. Z takich inteligentnych filtrów korzysta allegro - można na przykład wybrać kruszec, z jakiego ma być zrobiona bransoletka oraz na przykład określić jej przedział cenowy. Jest to naprawdę przydatna rzecz.
A jeśli już całkiem nie możecie poradzić sobie z wyszukaniem przedmiotu, to po prostu wpiszcie w google nazwę szukanego przedmiotu i nazwę strony, z jakiej chcecie dokonać zakupu. To myślę powinno wam w ostateczności pomóc.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]